I. práce přípravné - projekce rekonstrukce objektu

V devadesátých letech 20. století a v prvních letech století následujícího docházelo k chátrání a poškozování objektu kostela ve stále větším rozsahu, do stavby zatékalo na několika místech, nejvíce v místě mezi věží a půdou chrámu, krov byl z podstatné části shnilý, okapy neplnily svou funkci. Stav oken odpovídal stáří stavby, vnitřní výmalby byly na mnohých místech neznatelé, vlhkost kostela poznamenávala stav omítek. Venkovní omítky opadávaly, k porušování vnějšího pláště kostela přispělo i kabelové vedení nízkého napětí umístěné v období elektrifikace na fasádě kostela.

Díky vstřícnému přístupu diecézního stavebního technika p. Miroslava Mourečka a administrátora farnosti P. Jindřicha Hyblera a jejich konzultacím se stavebním oddělením Biskupství českobudějovického bylo rozhodnuto učinit nezbytné kroky k záchraně této církevní a historické památky, která je dominantou celého kraje.

Prvním nezbytným krokem v roce 2007 bylo vybrat projekční firmu, která by dostatečně pravdivě zdokumentovala technický a stavební stav objektu, navrhla optimální způsob rekonstrukce podle známých technických metod a v přijatelné cenové hladině akci ocenila.

Do výběrového řízení se přihlásily 3 firmy:

- firma Ing. Tomáš Kostohryz, Štěnovice
       - firma KSI Plzeň
       - firma Ing. Sommer, Praha

Podle předložených nabídek ceny projektové dokumentace včetně nezbytných průzkumů (kritérium výběru) byla vybrána firma Ing. Kostohryze. Tato firma má v této oblasti reference solidní projekční firmy, která odvádí odpovědnou a finančně dostupnou odbornou projekční činnost včetně technické pomoci při získávání technických podkladů a souhlasů dalších účastníků řízení k získání stavebního povolení k akci.

Práce na dokumentaci započaly v průběhu roku 2007, souběžně bylo požádáno o vydání stavebního povolení na tuto akci.

Dokumentace byla dokončena a předána v průběhu III. čtvrtletí roku 2007, stavební povolení bylo vydáno Městským úřadem v Sušici, odbor výstavby a územního plánování pod zn. 4260/07 dne 16. listopadu 2007.

Nic nebránilo v úmyslu započít s opravou.

II. zpracování žádosti o dotaci
III. žádost - další vývoj

podpořeno z evropského fondu